Masa rotunda la Comana si vizita la Asociația ”Moara de hârtie”

”Zilele Muzeului giurgiuvean” au continuat la Mănăstirea ComanaEdiția a XIII-a a ”Zilelor Muzeului giurgiuvean” a continuat marți, 22 septembrie a. c., când o delegație a Muzeului județean s-a deplasat la Mănăstirea Comana, unde au fost constatate starea secției muzeale și stadiul lucrărilor de restaurare de la biserică. A avut loc apoi o dezbatere asupra căilor de integrare a obiectivelor vizitabile din complexul mănăstiresc în circuite turistice județene, naționale și transfrontaliere, găzduită cu multă amabilitate, competență și har duhovnicesc de P. C. Arhimandrit Mihail Muscariu. Delegația a făcut și un interesant schimb de experiență cu Asociația ”Moara de hârtie”, vizitând ”Satul meșteșugarilor” și stabilind puncte de interes comun pentru colaborări viitoare.