„Flori şi plante pentru suflet”

Sâmbătă, 9 noiembrie 2019, Muzeul Judeţean „Teohari Antonescu” Giurgiu a fost gazda Salonului literar de toamnă unde a avut loc un triplu eveniment al Cenaclului Luceafărul: lansarea cărţii „Fito(terapia) din bucătărie” a prof. Ioana Nicolae, insotita de vernisajul expoziţiei de artă vizuală „Flori şi plante pentru suflet” cu lucrări în acuarelă incluse în volum, realizate de prof. Elena Cioclu. Lansarea cărţii „Binecuvântare în armonia divină”- poeme, autoarea fiind Gabriela Alef.
Invitatul de onoare, prezent, scriitorul şi editorul Ion Machedon, director editura „Amurg sentimental” Bucureşti a luat cuvântul alaturi de autorii cărţilor, a invitaţilor şi a managerului muzeului, Ionel Muscalu.