„Lumea vazuta prin ochi de copil”

mai 30 @ 08:00 - iunie 30 @ 17:00

Joi, 30 mai 2019, ora 16.00, Muzeul Teohari Antonescu a fost gazda unui eveniment cultural interesant pentru copiii din oraşul nostru. Astfel, în faţa unei asistenţe de specialitate, a avut loc vernisajul expoziţiei „Lumea vazuta prin ochi de copil” si un microrecital la pian al elevilor Scolii Gimnaziale de Artă „Victor Karpis. Cu acest prilej copiilor merituosi li s-au inmânat diplomele de la premiile câştigate la nivel naţional şi internaţional în anul acesta şcolar. Ca de obicei,când este vorba de arte plastice, doamna profesoară Elena Cioclu a fost alături de doamna directoare , profesor Mariana Iliescu, amfitrioana evenimentului. Expoziţia rămâne deschisă în continuare şi în cadrul ei puteţi vedea creaţii ale copiilor din 47 de ţări ale lumii.Vă aşteptăm până la data de 13 iunie!