Dunărea, Perla orașelor Giurgiu și Ruse

Astazi, 17 februarie,ora 11.00, a fost vernisata expozitia de fotografie ”Dunarea, Perla oraselor Giurgiu si Ruse”, a artistului Evgeni Stanimirov, la sediul central al muzeului judetean Teohari Antonescu Giurgiu. La eveniment au participat Secretarul General al Uniunii Bulgarilor din Romania, domnul Nikolov Liubomir, jurnalistul Plamen Kalinov de la cotidianul Briag din Ruse, reprezentanti ai Arhivelor Nationale filiala Giurgiu, ai Penitenciarului de Maxima Siguranta Giurgiu, si reprezentantii mass-mediei giurgiuvene, precum si familia fotografului. Aceasta a fost a XI-a expozitie a autorului care a mai expus la Sofia, Bucuresti si Ruse. Expozi’ia va putea fi vizitata până in data de 5 martie 2020, la muzeul judetean.